Wycieczka - Złoty Stok

Dnia 31.05.2017r.  uczniowie naszej szkoły z klas 4 a, 4 b, 5 a, 5 b pod opieką pań Elżbiety Zarzecznej i Marleny Baranowskiej uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Złotego Stoku. Zwiedzanie rozpoczęło się od Muzeum Górnictwa Złota. Przewodnik poprowadził grupę  najpierw do „Sztolni Gertruda”.

Poprawiony (piątek, 02 czerwca 2017 08:36)

Więcej…

 

Wycieczka klas IIb i IIIc

W piękny poniedziałkowy dzień, dwudziestego dziewiątego maja, klasy 3 c i 2 b wraz z wychowawczyniami p. G. Motyką i p. Z. Zawadzką oraz mamą Mateusza – p. Anią, mamą Radka – p. Edytą i mamą Darka – p. Anią wybrały się na wycieczkę do Wrocławia.

Poprawiony (sobota, 03 czerwca 2017 11:55)

Więcej…

 

Byliśmy w Czechach!

29 maja 2017r. wcześnie rano (6:00)  wyjechaliśmy z Piławy Górnej na wycieczkę do Czech do Jaskini Katarzyńskiej. W wycieczce wzięło udział 44 uczniów z klas: Va, Vb, VIa, VIb i IVb oraz p. D. Skibińska – Pindera organizatorka i jednocześnie kierownik tej niesamowitej przygody, a także opiekunowie : p. A. Michałek, p. M. Baranowska, p. K. Bielecki, p.D. Zemankiewicz oraz pani przewodnik Paulina, która w niezmiernie ciekawy sposób opowiadała nam o Czechach, ich założycielu, religii i świętach oraz o wielu językowych pułapkach w języku czeskim tylko na pozór podobnym do języka polskiego. Pani przewodnik zorganizowała dla wszystkich uczestników wycieczki Konkurs Wiedzy o Czechach z nagrodami i każdej czteroosobowej grupie wręczyła bardzo trudne pytania.

Poprawiony (środa, 31 maja 2017 13:55)

Więcej…

 

III Międzypowiatowe Mistrzostwa Matematyczne Szkół Podstawowych

W dniu 25.05.2017r. uczennice Natalia Pelczar z kl. VI „a” i Justyna Kozioł z kl. V „a” reprezentowali naszą szkołę w III  Międzypowiatowych  Mistrzostwach Matematycznych Szkół Podstawowych w Łagiewnikach. Organizatorem konkursu był  dyrektor  szkoły oraz  nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Samorządowych Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła i Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach.

Poprawiony (środa, 31 maja 2017 10:54)

Więcej…

 

AKCJA NASADZENIA KRZEWÓW I ROŚLIN WOKÓŁ SZKOŁY W RAMACH PROGRAMU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ pn.” NIE ZAŚMIECAJ LASÓW-SEGREGUJ ODPADY”

W dniu 30 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli po raz kolejny w akcji nasadzenia krzewów i roślin ozdobnych na skwerku przy szkole. Działanie to poprzedziły zajęcia edukacyjne w szkole, wycieczki terenowe oraz autokarowe, podczas których leśnicy i nauczyciele przekazali uczniom wiadomości na temat rodzaju drzew i ich wymagań glebowych, znaczenia drzew dla gospodarki człowieka i zwierząt oraz prawidłowego sadzenia drzew.

zdjęcia

Poprawiony (środa, 31 maja 2017 14:15)

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole