Szkolny Turniej Gry w Warcaby

Po raz czwarty odbył się Szkolny Turniej Gry w Warcaby. Do turnieju zgłosiło się 86. uczniów z klas II-VI. Rozgrywki rozpoczęły się w miesiącu kwietniu. Miały one na celu wyłonienie z każdej klasy najlepszego gracza. Po zbiciu ostatniego pionka na planszy, powstała lista finalistów.

Więcej…

 

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W dniu 24 maja uczniowie z klasy 3 d i 5 a wyruszyli pod opieką p. Alicji Listwan, p. Darii Skibińskiej-Pindery i p. Tomasza Borkowskiego oraz rodziców na pieszą wycieczkę do leśniczówki w Piławie Górnej. Na miejscu powitał nas pan leśniczy Leszek Jaskulski. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od małego co nieco, czyli kiełbasek z ogniska. Oglądnęliśmy tablice informacyjne opisujące pracę leśnika i rodzaje drzewostanów, a także manualne pomoce dydaktyczne przedstawiającymi nasiona, liście i różnych gatunków drzew.

Poprawiony (wtorek, 30 maja 2017 17:58)

Więcej…

 

Wycieczki edukacyjne do Stacji Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Świdnica w ramach Projektu Ekologicznego pn. „Nie zaśmiecaj lasów-segreguj odpady”

W dniach 23, 24 i 25 maja 2017r. uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach w Stacji Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Świdnica. Uczniowie zwiedzili Jaskinię Nietoperzy i usłyszeli ciekawostki z życia tych latających ssaków występujących na terenie doliny rzeki Bystrzycy i w paśmie Gór Sowich.

zdjęcia

Poprawiony (środa, 31 maja 2017 13:59)

Więcej…

 

Przepis na ciasto ,,Borówkowa chmurka"

,,Borówkowa chmurka”

Biszkopt:

6 jajek

1 szkl. cukru

cukier waniliowy

1 szkl. mąki

1 łyżeczka octu

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Białka ubić z cukrem i cukrem waniliowym, dodać żółtka wymieszane z octem a następnie  połączyć z mąką i proszkiem do pieczenia.

Piec w temp. 160 °C  ok. 40 minut.

Więcej…

 

Wyprawa do Energylandii

18 maja klasa VI a oraz kilka osób z klasy VI b wybrały się na wycieczkę do Energylandii. Była to nagroda dla klasy VI a za zostanie klasą sztandarową.

Organizatorką wycieczki była wychowawczyni klasy VIa –p. Joanna Korczyńska, drugą opiekunką była p. Sylwia Żaczek. Pomysł na wybranie się do największego w Polsce parku rozrywki w Zatorze rzuciła klasa, a wychowawczyni na to przystała.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole