IV Powiatowy Konkurs Obcojęzyczny

W dniu 22 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W kategorii wiekowej klasy IV-VI naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Brzuszkiewicz.

Więcej…

 

Zasady bezpiecznego zachowania w szkole.

20. 05. 2019r. funkcjonariusze  Posterunku Policji w Piławie Górnej odwiedzili  uczniów klas młodszych naszej szkoły. Przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania w szkole. Bezpieczna zabawa przynosi korzyści wszystkim uczniom, gdyż unikają niepotrzebnym nieporozumieniom, konfliktom i urazom.

Więcej…

 

Odwiedziny w przedszkolu

22 maja uczniowie klasy 5d odwiedzili Przedszkole Publiczne Tęczowa Kraina w Piławie Górnej. Celem naszej wizyty była inscenizacja znanego wiersza Juliana Tuwima pt; "Rzepka", ale w nietypowy sposób, ponieważ całe przedstawienie odbywało się w języku angielskim.

Więcej…

 

„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Fundacji Studia Wschód i  TVP Polonii pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty p.n. „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Ma ona na celu ratowanie polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą i jest doskonałą okazją do poznania historii naszego kraju. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać 203,17zł, które już trafiły na konto fundacji.

Lena Łuczyńska

 

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR”

Konkurs matematyczny „Kangur” odbył się 21 marca 2019roku. W konkursie udział wzięło 80 uczniów naszej szkoły, którzy pisali testy konkursowe w pięciu kategoriach: Żaczek – klasy II , Maluch – klasy III i IV , Beniamin – klasy V i VI , Kadet - klasy VII i VIII oraz Junior - klasy III Gimnazjum.

Więcej…

 

Wycieczka do Szklar

15 maja 2019 r.  klasa 5a wraz z opiekunem Panią Anetą Śmidodą i wychowawcą  była na wycieczce w Kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach. Zaopatrzeni w kaski i latarki mogliśmy podziwiać ciekawe minerały, poznawać historię ich powstania, oraz sposób ich wykorzystania.

Więcej…

 

Wyprawa do Biblioteki Miejskiej

 

10 maja uczniowie klasy 5d z wychowawczynią Leną Łuczyńską wybrali się do Biblioteki Miejskiej. Tematem lekcji bibliotecznej, w której uczestniczyli  była "Rola książki w życiu dzieci i młodzieży". Bibliotekarka p. Irena Haluk zapoznała młodzież z działami  znajdującymi się w bibliotece, zaprezentowała ciekawe książki. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak ogromne  znaczenie w życiu człowieka ma  czytanie, które jest doskonałym sposobem na rozbudzanie wyobraźni, a któremu jednocześnie towarzyszą  niezapomniane przeżycia i wrażenia. Wizyta zakończyła się  wypożyczeniem  interesujących i ciekawych dzieł, które mamy nadzieję zostaną szybko przeczytane.


 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole