Tragiczny wrzesień 1939

Nowy rok szkolny 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej rozpoczął się już w niedzielę uroczystą mszą świętą  w kościele pw.  św. Marcina  w której licznie uczestniczyli   nie tylko uczniowie wraz z rodzicami ale również dorośli mieszkańcy Piławy Górnej.  Podczas uroczystości  uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa  Kamila Baczyńskiego przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający 80.  rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz  przypomnieli bohaterską postać Patrona naszej szkoły – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który oddał życie za Ojczyznę.

Więcej…

 

Debata z uczniami

4 czerwca 2019r. odbyła się debata z uczniami reprezentującymi klasy IV- VIII.  W dyskusji na temat przemocy rówieśniczej udział wzięło 26 oddelegowanych  z poszczególnych klas osób. Celem zajęć było zapoznanie dzieci i młodzieży ze zjawiskiem przemocy oraz kształtowanie prawidłowych postaw społecznych.

Uczniowie na podstawie przedstawionej opowieści zostali zaproszeni do przeprowadzenia dyskusji, w której jedna z grup zajęła stanowisko broniące ofiarę a druga usprawiedliwiające sprawców.

Podczas zajęć przedstawiono informacje na temat zjawiska przemocy rówieśnicze w świecie realnym i cyberprzestrzeni. Uczestnicy poznali możliwości pomocy, z której mogą skorzystać młode osoby doświadczające przemocy ze strony rówieśników lub będące jej świadkami.

Debatę przygotowały i prowadziły:

-pedagog-  p. Mirosława Chudyk

-psycholog- p. Karolina Iwaszkiewicz

 

FOTORELACJA Z WYCIECZKI KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNEJ DO JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ W KLETNIE ORAZ MUZEUM FILUMENISTYCZNEGO BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

13 czerwca klasy II c i III a udały się na wyprawę do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie oraz Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej. Celem wycieczki było pogłębianie wiedzy dzieci na temat historii zabytków ziemi kłodzkiej, filumenistyki oraz historii niecenia ognia oraz poznanie czynników i skutków działania erozji i wietrzenia skał podczas zwiedzania Jaskini Niedźwiedziej.

 

„Bezpieczne Wakacje”

Jak co roku przed wakacjami odbyły się spotkania uczniów z policjantami na temat: „Bezpieczne  Wakacje”. Funkcjonariusze policji przypomnieli naszym uczniom jak bezpiecznie spędzać wolny czas w okresie wakacji. Powtórzyli zasady ruchu drogowego i rozdali odblaski, by po zmierzchu wszyscy byli widoczni na drodze.

Więcej…

 

XV SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW

Dnia 7 czerwca 2019 roku odbył się XV Szkolny Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów, do którego zaproszono także uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 11 uczniów i uczennic klas gimnazjalnych i 3 ósmoklasistki.

Więcej…

 

Przedszkolaki z wizytą w szkole podstawowej

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim szykują się duże zmiany  w życiu najstarszych przedszkolaków. Już we wrześniu rozpoczną nowy etap w swojej edukacji - pójdą do szkoły. Część z nich stanie się dumnymi pierwszoklasistami.

galeria

Więcej…

 

W Parku Trampolin Gojump

Dnia 4 czerwca uczniowie klasy 5b, 5c i 3b gimnazjum odwiedzili Park Trampolin Gojump  we Wrocławiu. Celem wycieczki było upowszechnianie zdrowego stylu życia, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowania sportem.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
BIP

Wyszukiwanie
Owoce w szkole

Mleko w szkole